TAAAKIE ŻYCIE

SHARE WEEK 2016…

daisy-724016_1280

…CZYLI KOGO LUBIĘ, KOGO CZYTAM

Słyszeliście o Share Week? To genialna inicjatywa wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego. Zasady są proste – każdy bloger wybiera trzy blogi, które czyta często i namiętnie i poleca je dalej. Tak, aby cały świat dowiedział się o wartościowych stronach w sieci. Zatem i ja korzystam z okazji przedstawienia Wam autorów, których uwielbiam czytać.

Moi faworyci

Jest rudo – no co tu dużo pisać – ubóstwiam tą dziewczynę. Nie dość, że to moja imienniczka (a powszechnie wiadomo, że wszystkie Natki fajne są), to jej niebanalna osobowość i styl pisania przyciąga mnie jak ćmę do światła. Natalia Sławek na swoim blogu udziela nie tylko bardzo przydatnych porad fotograficznych, ale potrafi pisać takie posty, przez które opluwam swój monitor, bo nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Ma babka osobowość i już. A na dodatek potrafi ukazać ją w słowie pisanym. Mistrzostwo.

Wyrwane z kontekstu – Joanna Pachla szturmem podbiła Internet, krótkim postem na facebooku o swojej babci i pierścionku zaręczynowym, a dokładniej „ale to oświadcza Ci się ten kawaler czy nie? bo jak bidny, to ja mu na pierścionek dam”. Ale to nie ten wpis mnie przywiódł na ten blog. Asia posiada tą „lekkość pióra” i to zarówno opisując tematy ważne, jak i te bardziej przyziemne. I na dodatek – na jej stronie zawsze coś się dzieje. Trzeba przyznać, że jest bardzo płodną pisarką.

Kameralna – takiego spokoju, jak u Doroty Zalepy nie znajdziecie nigdzie indziej. To blog lifestylowy z dużą dawką filozofii slow life. Dzięki niej nie raz postanowiłam się zatrzymać, poukładać myśli i zebrać siły na nowe wyzwania. Doroty po prostu nie da się nie lubić.

Ale to nie wszystko

Choć formularz Share Week ma tylko miejsca na trzy blogi, to chciałabym z Wami podzielić się jeszcze innymi stronami, których jestem częstym gościem.

Vademecum blogera i strona Urszuli Phelep – to kopalnia inspiracji i wszelkich nowinek ze strefy blogosfery. Każdy bloger i blogerka powinny zaglądać tam i czerpać garściami wiedzę i doświadczenie w nich zawarte. Choć Wyszimpluj.pl jest moim pierwszym oficjalnym blogiem, to tajniki blogosfery zgłębiam już od dłuższego czasu i mówię Wam – bez tych stron ani rusz!

Głupie serce – to dla mnie kwintesencja bogactwa języka polskiego. Historie chwytające za serce, opisy, które malują w głowie obrazy – to wszystko sprawia, że z tej strony po prostu nie chce się wyjść.

Fabjulus – nie dość, że piękna, to jeszcze i mądra. Od jej pisania można się uzależnić. Ale akurat z takiego uzależnienia może wyjść tylko coś dobrego. Kto jeszcze nie zna Julii niech szybko nadrabia zaległości!

Każda z polecanych stron na stałe zawitała w moim pasku zakładek. Zawsze znajdę na nich coś, co mnie zainspiruje albo da zastrzyk energii i motywacji.

A Wy jakie stronki polecacie? No już, nie bądźcie tacy i się podzielcie 😉

P.S. Więcej o akcji Share Week 2016 przeczytacie tutaj: http://andrzejtucholski.pl/2016/autorzy-polecaja-autorow-zgloszenia-share-week-2016/

Data publikacji: 01.04.2016

  • ogólnie wszystkie blogi znam i od czasu do czasu zaglądam 🙂

    • Bo to naprawdę bardzo wartościowe treści. A masz jakieś swoje stronki godne polecenia? 🙂

  • Ojaciękręcę!!!!! AAA, szaleństwo! Nawet nie wiesz, jaka to radość czytać takie słowa!

    • No to teraz sama się śmieję od ucha do ucha! Cieszę się, i to bardzo, że do mnie zajrzałaś 🙂

  • Znam kilka, a te które nie są mi jeszcze znane zaraz podłapie 🙂 dzięki za podzielenie się 🙂

    • Cała przyjemność po mojej stronie! Z chęcią poznam też Twoich ulubieńców 😉